Používate mobilný telefón spravodlivého obchodu ? Bandi Mbubi

🔎 6 zhliadnutí
🤩 Ohodnoťte video 1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasujúcich, priemer: 5,00 z 5)
Loading...

Váš mobilný telefón, počítač a herná konzola majú krvavú minulosť – spojenú s ťažbou tantalu, z ktorého sa financuje vojna v Konžskej demokratickej republike. Aktivista a utečenec Bandi Mbubi čerpá zo svojho osobného príbehu a vyzýva k akcii. (Natočené na TEDxExeter.)

Táto prednáška bola prednesená na miestnom podujatí TEDx, ktoré bolo vyrobené nezávisle od konferencií TED. Prednáška Bandiho Mbubiho na TEDxExeter 2012 bola uvedená na TED.com. Vrátil sa s aktuálnymi informáciami o svojej práci na kampani Congo Calling a o tom, ako naše činy začínajú prinášať zmenu.

Congo Calling bolo spustené na TEDxExeter 2012 po silnej výzve Bandiho Mbubiho na vývoj technológie spravodlivého obchodu, ktorá využíva eticky získané a bezkonfliktné minerály z Konžskej demokratickej republiky (DRC). Sme radi, že môžeme privítať Bandiho späť na TEDxExeter, aby sme sa podelili o mnohé úspechy Congo Calling a jeho víziu kampane.

“Mojím prianím je presvedčiť všetkých, aby urobili jednu jednoduchú vec: trvať na spravodlivo obchodovaných mobilných telefónoch, tabletoch a herných konzolách, a tým transformovať priemysel a svet. Nelegálny obchod s minerálmi pre tieto zariadenia podnietil dva desaťročia násilnej vojny v mojej domovskej krajine, KDR a v mnohých ďalších, ale jeden malý čin mnohých by mohol pomôcť ukončiť násilie.” — Bandi Mbubi, júl 2013.

source: https://www.tedxexeter.com/speakers/bandi-mbubi/

⚠ Nahlásenie chyby


    Napriek tomu, že automaticky kontrolujeme nefunkčnosť videií, ponúkame možnosť nahlásiť nefunkčnosť akéhokoľvek prvku na webe. Za reportovanie ďakujeme.

    Pridaj komentár